بسته تضمینی کنکور دکتری علوم و و صنایع غذایی (وزارت بهداشت)

بسته تضمینی کنکور دکتری علوم و و صنایع غذایی

موسسه فودایران با همکاری گروه غذایی بیست بهشت در ده سال اخیر متناسب با آزمون های دکتری وزارت بهداشت، اقدام به تهیه بسته های ویژه آزمون دکتری نموده است. با توجه به محتوای این بسته، موسسه فودایران این بسته را با تضمین قبولی به شما ارائه می دهد. فودایران با توجه به آزمون های سال های اخیر تضمین می کند که اگر ۹۰ درصد سوالات آزمون عینا از جزوات و کتاب ارائه شده، طرح می شود و در غیر اینصورت هزینه های شما را عودت خواهد داد. ویژگی این بسته جزوات این است که با وجود جامعیت مطالب، حجم مطالب تا حد ممکن پایین آمده تا با توجه به زمانی که داوطلبان در اختیار دارند امکان خواندن و دوره کردن جزوات وجود داشته باشد.
این بسته ها شامل دروس تخصصی آزمون است و شامل موارد زیر است:

 

  • شیمی مواد غذایی

با توجه به اینکه سوالات این درس در مقایسه با آزمون سراسری، اندکی متفاوت است، بنابراین باید متناسب با سرفصل های مدنظر وزارت بهداشت و با توجه به سوالات مطرح شده در چند سال اخیر، منابع مورد نیاز برای این درس را تهیه کرد که این مهم در این جزوه گنجانده شده است و با استفاده از کتب مرجع و جزوات اساتید طراح سوال جزوه ای با حجم مناسب تهیه شده است. البته شما می توانید از کتاب “مبانی شیمی مواد غذایی” تالیف دکتر بابک قنبرزاده نیز برای این منظور استفاده کنید، چرا که بخش عمده‌ی سوالات درس شیمی مواد غذایی در آزمون ارشد وزارت بهداشت از این کتاب طرح می‌شود.

قیمت جزوه شیمی مواد غذایی: ۳۰۰۰۰ تومان

  • میکروبیولوژی مواد غذایی

جزوه ای که موسسه فودایران برای این درس ارائه می کند، جزوه دانشگاه شهید بهشتی است. البته به زودی جزوه ای در ۱۸۰ صفحه که ترکیبی از کتب میکروبیولوژی مواد غذایی و جزوات دانشگاه‌های وزارت بهداشت است، برای این منظور ارائه می شود که پاسخگوی سوالات میکروبیولوژی مواد غذایی در آزمون وزارت بهداشت است

قیمت جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی: ۲۸۰۰۰ تومان

  • کتاب ۱۰ سال کنکور دکتری علوم و صنایع غذایی

این کتاب اولین بار در سال ۱۳۹۵ و تحت عنوان “۱۰ سال کنکور دکتری علوم و صنایع غذایی” منتشر شد. آنچه باعث استقبال داوطلبان از این کتاب شد و باعث شده این کتاب همواره بهترین کتاب تست برای آزمون دکتری صنایع غذایی باشد، عبارتست از:

  • طبقه بندی بر اساس دروس در ۲۰ فصل شامل شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی، بیوتکنولوژی، اصول نگهداری مواد غذایی، تکنولوژی روغن، تکنولوژی کنسرو، تکنولوژی قند، تکنولوژی لبنیات، تکنولوژی غلات، تکنولوژی گوشت، اصول طراحی کارخانجات مواد غذایی، اصول مهندسی صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی تکمیلی، میکروبیولوژی مواد غذایی تکمیلی، اصول کنترل کیفی، تکنولوژی های نوین در صنایع غذایی، اصول مهندسی تکمیلی، خواص بیوفیزیک مواد غذایی، روش های نوین آزمایشگاهی و … .
  • پاسخ تشریحی به سوالات مشکل در هر درس. که در این کتاب ضمن پاسخگویی به اینگونه سوالات، منابعی که با استفاده از آن به سوال پاسخ داده شده نیز ذکر شده است.
  • پاسخگویی به سوالات در همان صفحه به صورت زیرنویس (روش ابداعی موسسه فودایران برای کتاب های تست) و در نتیجه تسهیل مطالعه کتاب
  • حذف سوالات تکراری. که این امر باعث شده تا حجم کتاب پایین بیاید. و وقت داوطلبان صرف پرداختن به سوالات تکراری نشود. البته دفترچه های آزمون ۳ سال اخیر بدون حذف سوالات در کتاب قرارداده شده تا دانشجویان دید جامعی نسبت به نوع و کیفیت سوالات مطروحه در آزمون داشته باشند و با سوالاتی که امکان تکرار بالاتری دارند آشنا باشند.

این کتاب در ۱۸۰ صفحه منتشر شده

قیمت کتاب: ۳۵۰۰۰ تومان

برای مشاهده جزئیات هر جزوه می توانید روی آن کلیک کنید. همچنین امکان دانلود ۱۰ صفحه ابتدایی هر جزوه نیز فراهم است.

برای تهیه این بسته آموزشی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان (هزینه جزوات+هزینه ارسال) را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۷۴۷۵۰۸۴۸۳ به نام کبر خادمی واریز کنید. سپس با موسسه تماس بگیرید و درخواست ارسال بسته به آدرس خود را بدهید
بسته ۴۸ ساعت بعد به دست شما می رسد

برچسب ها :