بسته تضمینی کنکور ارشد علوم و و صنایع غذایی

بسته تضمینی کنکور ارشد علوم و و صنایع غذایی

موسسه فودایران با همکاری گروه غذایی بیست بهشت در ده سال اخیر متناسب با آزمون های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، اقدام به تهیه بسته های ویژه آزمون ارشد نموده است. با توجه به محتوای این بسته، موسسه فودایران این بسته را با تضمین قبولی به شما ارائه می دهد. فودایران با توجه به آزمون های سال های اخیر تضمین می کند که اگر ۹۰ درصد سوالات آزمون عینا از جزوات و کتاب ارائه شده، طرح می شود و در غیر اینصورت هزینه های شما را عودت خواهد داد. ویژگی این بسته جزوات این است که با وجود جامعیت مطالب، حجم مطالب تا حد ممکن پایین آمده تا با توجه به زمانی که داوطلبان در اختیار دارند امکان خواندن و دوره کردن جزوات وجود داشته باشد.
این بسته ها شامل دروس تخصصی آزمون است و شامل موارد زیر است:

 • شیمی مواد غذایی

با توجه به اینکه سوالات این درس در مقایسه با آزمون سراسری، اندکی متفاوت است، بنابراین باید متناسب با سرفصل های مدنظر وزارت بهداشت و با توجه به سوالات مطرح شده در چند سال اخیر، منابع مورد نیاز برای این درس را تهیه کرد که این مهم در این جزوه گنجانده شده است و با استفاده از کتب مرجع و جزوات اساتید طراح سوال جزوه ای با حجم مناسب تهیه شده است. البته شما می توانید از کتاب “مبانی شیمی مواد غذایی” تالیف دکتر بابک قنبرزاده نیز برای این منظور استفاده کنید، چرا که بخش عمده‌ی سوالات درس شیمی مواد غذایی در آزمون ارشد وزارت بهداشت از این کتاب طرح می‌شود.

قیمت جزوه شیمی مواد غذایی: ۳۰۰۰۰ تومان

 • میکروبیولوژی مواد غذایی

جزوه ای که موسسه فودایران برای این درس ارائه می کند، جزوه دانشگاه شهید بهشتی است. البته به زودی جزوه ای در ۱۸۰ صفحه که ترکیبی از کتب میکروبیولوژی مواد غذایی و جزوات دانشگاه‌های وزارت بهداشت است، برای این منظور ارائه می شود که پاسخگوی سوالات میکروبیولوژی مواد غذایی در آزمون وزارت بهداشت است

قیمت جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی: ۲۸۰۰۰ تومان

 • اصول نگهداری مواد غذایی

در هر آزمون، از این درس حدود ۷-۶ سوال طرح می‌شود. و با توجه به اینکه هر ساله روش های نگهداری مواد غذایی دستخوش تغییر می شوند، گاهی سوالات جدید هم طراحی می‌شود. مثلأ ممکن است سوالاتی در مورد کاربرد تکنولوژی فشار بالا یا تکنلوژی های جدید تر مطرح شود. در جزوه “اصول نگهداری مواد غذایی” موسسه فودایران، از ۵۰ منبع این درس (شامل جزوات اساتید طراح سوال و کتب رفرنس و مقالات) استفاده شده است و کتابی با حدود ۱۲۰ صفحه تالیف شده.

قیمت جزوه اصول نگهداری مواد غذایی: ۲۶۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی کنسروسازی

برای مطالعه درس تکنولوژی کنسروسازی منابع گوناگونی معرفی می شود. از جمله کتاب کنسروسازی دکتر حساری، دکتر مصباحی و مهندس پایان. علاوه بر کتب مذکور جزوات اساتید طراح سوال هم برای این منظور معرفی می شود. موسسه فودایران با بهره گیری از تیم مولفان خود، برای این درس کتابی تدارک دیده که از تمامی کتب مذکور و دیگر کتاب ها به همراه جزوات اساتید طراح سوال استفاده نموده و کتابی با حجم مناسب را تهیه کرده که موجب تسهیل یادگیری و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی می‌شود.

قیمت کتاب اصول نگهداری مواد غذایی: ۲۶۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی غلات

شاید در سال های اخیر مشاهده کرده باشید که در آزمون ارشد علوم و صنایع غذایی سوالاتی مطرح می شود که بیشتر مفهومی هستند و شاید مطالب قدیمی نتواند برای پاسخگویی به این سوالات کافی باشد. مثلا مشاهده شده که در مورد آزمون روی خمیر و محصولات جدید غلاتی و بهبود دهنده ها سوالات جدیدی مطرح می‌شود که پاسخگویی به آن ها برای دانشجویان مشکل است. که در جزوه تکنولوژی غلات موسسه فودایران تمامی مباحث جدید هم ارائه شده. ضمن اینکه از منابع موجود در بازار کتاب از جمله کتاب تکنولوژی غلات مهندس پایان، دکتر رجب زاده، جزوه دکتر کدیور، جزوه دکتر دکتر مجذوبی و دیگر اساتید طراح سوال نیز برای تهیه این جزوه استفاده شده است و باعث شده جزوه ای مرکب از تمامی جزوات مذکور تهیه شود که تمامی سرفصل های سازمان سنجش را پوشش می دهد. فهرست کتاب که در ۵ صفحه ی ابتدایی کتاب قابل مشاهده است نیز گویای این مهم است.
قیمت جزوه تکنولوژی غلات: ۲۶۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی لبنیات

همانطور که از محتوای صفحات ابتدایی این کتاب مشاهده می شود، می توان دریافت که این جزوه همه ی سرفصل های مدنظر وزارت بهداشت و وزارت علوم را پوشش می دهد. در تهیه این کتاب از جزوات تمامی اساتید طراح سوال استفاده شده است و برای نمونه شما می توانید در دفترچه سوالات کنکور سال های اخیر، سوالات درس تکنولوژی لبنیات را با استفاده از این جزوات به راحتی پاسخ دهید و با جزوات و کتب دیگر موسسات مقایسه کنید.

قیمت جزوه: ۲۳۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی قند

اخیرا طراحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد بیشتر در جهت آزمودن بنیه علمی داوطلبان می باشد تا موارد یادگرفته شده به صورت موقت توسط داوطلبان. جهت هم راستا شدن داوطلبان با این هدف طراحان سوالات کنکور، مهم ترین پارامتر زمان کافی جهت متخصص شدن در دروس مورد نظر است.

اما در این میان راه میان بری نیز وجود دارد که داوطلبان در مدت زمان کوتاه تر و با بازدهی بالاتری می توانند خود را برای پاسخگوئی به سوالات کنکور ارشد آماده سازند، که آن درس خواندن هدفمند می باشد. مفهوم درس خواندن به صورت هدفمند این است که فقط منابع و سرفصل هایی که مورد نظر طراحان سوال است را مطالعه نمود. در درسنامه پیش سعی شده با بررسی و گردآوری مطالبی که در سال های اخیر مورد نظر طراحان سوال بوده، مطالعه داوطلبان محترم را هدفمند و آنها را جهت پاسخگوئی به سوالات آزمون های ورودی مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در کنکورهای سراسری، آزاد و وزارت بهداشت در درس تکنولوژی قند آماده نماید.
آقای مهندس بهمن نظری و همکارانشان توانسته اند با استفاده از کتاب ها و جزوات اساتید طراح سوال از جمله دکتر مصباحی، دکتر هنرور، مهندس بهزاد و … کتابی جامع و کم حجم ویژه آزمون کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی را تهیه کنند که در ۱۰۰ صفحه به صورت کاملأ جامع پاسخگوی سوالات آزمون کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی خواهد بود.

قیمت جزوه تکنولوژی قند: ۲۶۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی روغن

استفاده از بیش از ۴۰ منبع در تهیه این جزوه باعث شده تا این منبع کاملا جامع باشد. در تهیه این جزوه از جزوات کتاب اساتید روغن در سراسر دانشگاه های ایران استفاده شده است. مثلأ جدول اسیدهای چرب در این جزوه شامل ۵۰ اسید چرب و خصوصیات آن ها است که از حیث تعداد بی نظیر است. در این جزوه تکنولوژی های جدید صنایع روغن که در سال های اخیر درباره آن ها سوال طرح می‌شود، ارائه شده. از جمله کاربرد آنزیم ها در صنعت روغن و یا کاربرد تکنولوژی غشایی در صنعت روغن های خوراکی.

قیمت جزوه تکنولوژی روغن: ۲۶۰۰۰ تومان

 • اصول کنترل کیفیت مواد غذایی

اهمیت درس کنترل کیفیت مواد غذایی در آزمون ارشد وزارت بهداشت بسیار بالا است، زیرا از این درس حدود ۳۵ سوال طرح می شود و پاسخگویی به آن ها تاثیر مستقیمی در نتیجه آزمون شما خواهد داشت. در حال حاظر موسسه فودایران جزوه ای را که ترکیبی از جزوات خانم دکتر پروین عشرت آبادی و دکتر محمدی فرد و کتاب کنترل کیفیت آماری دکتر نقندریان است را برای این درس ارائه می دهد. این جزوه به صورت دستنویس است.

قیمت جزوه: ۲۸۰۰۰ تومان

 

 • زبان عمومی

 

بر خلاف آزمون وزارت علوم که در آن از درس زبان تخصصی سوالاتی مطرح می‌شود، در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از درس زبان عمومی سوال طرح می‌شود. موسسه فودایران برای این درس کتاب زبان عمومی برای کنکور (انتشارات دیباج و خسروی) را به شما ارائه می دهد که برای این آزمون بسیار مناسب است چرا که در این کتاب همه ی متون ترجمه شده و لغات هر متن هم جداگانه ارائه شده است.

قیمت کتاب: ۳۰۰۰۰ تومان

 • کتاب ۲۵ سال کنکور ارشد علوم و صنایع غذایی

این کتاب اولین بار در سال ۱۳۸۸ و تحت عنوان ۱۹ سال کنکور کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی منتشر شد و از آن سال تا کنون چند بار ویرایش، تجدید چاپ و به مطالب آن افزوده شده، به گونه ای که این کتاب اکنون به “۲۵ سال کنکور کارشناسی ارشد” علوم و صنایع غذایی تغییر نام یافت، چرا که در این کتاب به همه ی سوالات آزمون کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی از سال ۱۳۷۰ تا سال جاری پاسخ داده شده . آنچه باعث استقبال داوطلبان از این کتاب شد و باعث شده این کتاب همواره بهترین کتاب تست برای آزمون ارشد صنایع غذایی باشد، عبارتست از:

 • طبقه بندی بر اساس دروس در ۱۱ فصل شامل شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی، اصول نگهداری مواد غذایی، تکنولوژی روغن، تکنولوژی کنسرو، تکنولوژی قند، تکنولوژی لبنیات، تکنولوژی غلات، تکنولوژی گوشت، اصول طراحی کارخانجات مواد غذایی، اصول مهندسی صنایع غذایی
 • پاسخ تشریحی به سوالات مشکل در هر درس. به عنوان مثال سوالات آزمون ارشد دانشگاه آزاد برخی مواقع از منابع ناآشنا برای دانشجویان مطرح می‌شود. که در این کتاب ضمن پاسخگویی به اینگونه سوالات، منابعی که با استفاده از آن به سوال پاسخ داده شده نیز ذکر شده است.
 • شامل تمامی دروس تخصصی دفترچه سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت از جمله شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی و تکنولوژی مواد غذایی
 • حذف سوالات تکراری. که این امر باعث شده تا حجم کتاب پایین بیاید. و وقت داوطلبان صرف پرداختن به سوالات تکراری نشود. البته دفترچه های آزمون ۳ سال اخیر بدون حذف سوالات در کتاب قرارداده شده تا دانشجویان دید جامعی نسبت به نوع و کیفیت سوالات مطروحه در آزمون داشته باشند و با سوالاتی که امکان تکرار بالاتری دارند آشنا باشند.

این کتاب در ۴۶۴ صفحه منتشر شده

قیمت کتاب ۲۵ سال کنکور کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی: ۶۴۰۰۰ تومان

 

برای مشاهده جزئیات هر جزوه می توانید روی آن کلیک کنید. همچنین امکان دانلود صفحات ابتدایی هر جزوه نیز فراهم است.

برچسب ها :