بسته تضمینی آزمون دکتری علوم و صنایع غذایی منتشر شد(ویژه وزارت علوم)

بسته تضمینی کنکور دکتری علوم و و صنایع غذایی

موسسه فودایران با همکاری گروه غذایی بیست بهشت در ده سال اخیر متناسب با آزمون های دکتری وزارت علوم، اقدام به تهیه بسته های ویژه آزمون دکتری نموده است. با توجه به محتوای این بسته، موسسه فودایران این بسته را با تضمین قبولی به شما ارائه می دهد. فودایران با توجه به آزمون های سال های اخیر تضمین می کند که ۹۰ درصد سوالات آزمون عینا از جزوات و کتاب ارائه شده، طرح می‌شود و در غیر اینصورت هزینه های شما را عودت خواهد داد. ویژگی این بسته جزوات این است که با وجود جامعیت مطالب، حجم مطالب تا حد ممکن پایین آمده تا با توجه به زمانی که داوطلبان در اختیار دارند امکان خواندن و دوره کردن جزوات وجود داشته باشد.
این بسته ها شامل دروس تخصصی آزمون است و شامل موارد زیر است:

 • شیمی مواد غذایی

با توجه به اینکه سوالات این درس در مقایسه با آزمون سراسری، اندکی متفاوت است، بنابراین باید متناسب با سرفصل های مدنظر وزارت علوم و با توجه به سوالات مطرح شده در چند سال اخیر، منابع مورد نیاز برای این درس را تهیه کرد که این مهم در این جزوه گنجانده شده است و با استفاده از کتب مرجع و جزوات اساتید طراح سوال جزوه ای با حجم مناسب تهیه شده است. البته شما می توانید از کتاب “مبانی شیمی مواد غذایی” تالیف دکتر بابک قنبرزاده نیز برای این منظور استفاده کنید، چرا که بخش عمده‌ی سوالات درس شیمی مواد غذایی در آزمون دکتری وزارت علوم از این کتاب طرح می‌شود.

قیمت جزوه شیمی مواد غذایی: ۳۰۰۰۰ تومان

 • میکروبیولوژی مواد غذایی

جزوه ای که موسسه فودایران برای این درس ارائه می کند، جزوه دانشگاه تهران است. البته به زودی جزوه ای در ۱۸۰ صفحه که ترکیبی از کتب میکروبیولوژی مواد غذایی و جزوات دانشگاه‌های وزارت علوم است، برای این منظور ارائه می‌شود که پاسخگوی سوالات میکروبیولوژی مواد غذایی در آزمون وزارت علوم است

قیمت جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی: ۲۸۰۰۰ تومان

 • اصول نگهداری مواد غذایی

در هر آزمون، از این درس حدود ۴-۲ سوال طرح می‌شود. و با توجه به اینکه هر ساله روش های نگهداری مواد غذایی دستخوش تغییر می شوند و روش های جدید جای روش های منسوخ شده را میگیرند، گاهی سوالات جدید هم طراحی میشود. مثلأ ممکن است سوالاتی در مورد کاربرد تکنولوژی فشار بالا یا تکنولوژی های جدید تر مطرح شود. در جزوه “اصول نگهداری مواد غذایی” موسسه فودایران، از ۵۰ منبع این درس (شامل جزوات اساتید طراح سوال و کتب رفرنس و مقالات) استفاده شده است و کتابی با حدود ۱۲۰ صفحه تالیف شده.

قیمت جزوه اصول نگهداری مواد غذایی: ۲۸۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی کنسروسازی

برای مطالعه درس تکنولوژی کنسروسازی منابع گوناگونی معرفی می‌شود. از جمله کتاب کنسروسازی دکتر حساری، دکتر مصباحی و مهندس پایان. علاوه بر کتب مذکور جزوات اساتید طراح سوال هم برای این منظور معرفی می‌شود. موسسه فودایران با بهره گیری از تیم مولفان خود، برای این درس کتابی تدارک دیده که از تمامی کتب مذکور و دیگر کتاب ها به همراه جزوات اساتید طراح سوال استفاده نموده و کتابی با حجم مناسب را تهیه کرده که موجب تسهیل یادگیری و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه داوطلبان آزمون دکتری علوم و صنایع غذایی می‌شود.

قیمت کتاب تکنولوژی کنسرو سازی: ۲۸۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی غلات

شاید در سال های اخیر مشاهده کرده باشید که در آزمون دکتری علوم و صنایع غذایی سوالاتی مطرح می‌شود که بیشتر مفهومی هستند و شاید مطالب قدیمی نتواند برای پاسخگویی به این سوالات کافی باشد. مثلا مشاهده شده که در مورد آزمون روی خمیر و محصولات جدید غلاتی و بهبود دهنده ها سوالات جدیدی مطرح می‌شود که پاسخگویی به آن ها برای دانشجویان مشکل است. که در جزوه تکنولوژی غلات موسسه فودایران تمامی مباحث جدید هم ارائه شده. ضمن اینکه از منابع موجود در بازار کتاب از جمله کتاب تکنولوژی غلات مهندس پایان، دکتر رجب زاده، جزوه دکتر کدیور، جزوه دکتر دکتر مجذوبی و دیگر اساتید طراح سوال نیز برای تهیه این جزوه استفاده شده است و باعث شده جزوه ای مرکب از تمامی جزوات مذکور تهیه شود که تمامی سرفصل های سازمان سنجش را پوشش می دهد. فهرست کتاب که در ۵ صفحه ی ابتدایی کتاب قابل مشاهده است نیز گویای این مهم است.
قیمت جزوه تکنولوژی غلات: ۲۶۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی لبنیات

همانطور که از محتوای صفحات ابتدایی این کتاب مشاهده می‌شود، می توان دریافت که این جزوه همه ی سرفصل های مدنظر وزارت علوم و وزارت علوم را پوشش می دهد. در تهیه این کتاب از جزوات تمامی اساتید طراح سوال استفاده شده است و برای نمونه شما می توانید در دفترچه سوالات کنکور سال های اخیر، سوالات درس تکنولوژی لبنیات را با استفاده از این جزوات به راحتی پاسخ دهید و با جزوات و کتب دیگر موسسات مقایسه کنید.

قیمت جزوه: ۲۳۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی قند

آقای مهندس بهمن نظری و همکارانشان توانسته اند با استفاده از کتاب ها و جزوات اساتید طراح سوال از جمله دکتر مصباحی، دکتر هنرور، مهندس بهزاد و … کتابی جامع و کم حجم ویژه آزمون دکتری علوم و صنایع غذایی را تهیه کنند که در ۱۰۰ صفحه به صورت کاملأ جامع پاسخگوی سوالات آزمون دکتری علوم و صنایع غذایی خواهد بود.

قیمت جزوه تکنولوژی قند: ۲۶۰۰۰ تومان

 • تکنولوژی روغن

استفاده از بیش از ۴۰ منبع در تهیه این جزوه باعث شده تا این منبع کاملا جامع باشد. در تهیه این جزوه از جزوات کتاب اساتید روغن در سراسر دانشگاه های ایران استفاده شده است. مثلأ جدول اسیدهای چرب در این جزوه شامل ۵۰ اسید چرب و خصوصیات آن ها است که از حیث تعداد بی نظیر است. در این جزوه تکنولوژی های جدید صنایع روغن که در سال های اخیر درباره آن ها سوال طرح می‌شود، ارائه شده. از جمله کاربرد آنزیم ها در صنعت روغن و یا کاربرد تکنولوژی غشایی در صنعت روغن های خوراکی

قیمت جزوه تکنولوژی روغن: ۲۶۰۰۰ تومان

 • روش های نوین آزمایشگاهی

در موسسه فودایران در حال حاظر از جزوه دستنویس دکتر کرامت در دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان منبع این درس استفاده می‌شود. جزوه ی این درس به صورت دستنویس ارائه می شود و ۳۰۰ صفحه می باشد.

قیمت جزوه روش های نوین آزمایشگاهی: ۳۰۰۰۰ تومان

 

 • خواص بیوفیزیک مواد غذایی

درس خواص بیوفیزیک مواد غذایی از دروس تاثیرگذار در نتیجه آزمون دکتری علوم و صنایع غذایی است زیرا این درس از دروسی است که در دوره ارشد در دانشگاه تدریس می‌شود و اشراف دانشجویان بر این درس مانند دروس دوران کارشناسی نیست. از سوی دیگر تعداد سوالات طرح شده در این درس بیشتر از دروس دروان کارشناسی مثل تکنولوژی و … است.

جزوه ای که موسسه فودایران برای این درس تدارک دیده است ترکیبی از جزوات دانشگاه صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد و دانشگاه تهران است.

قیمت جزوه: ۳۰۰۰۰ تومان

 

 • اصول مهندسی صنایع غذایی

 

ترکیبی از جزوه دکتر شاهدی دانشگاه صنعتی اصفهان و کتاب درآمدی بر مهندسی صنایع غذایی آقای Sing به صورت تایپ شده.
قیمت: ۲۸ هزار تومان

 • میکروبیولوژی صنعتی

با توجه به گستردگی سوالات و مطالب در این درس، موسسه فودایران برای درس میکروبیولوژی صنعتی جزوه ای ۱۲۰ صفحه ای که ترکیبی از جزوه دکتر مهاجری و دکتر زین الدین (دانشگاه صنعتی اصفهان) و کتاب دکتر شجاع الساداتی (دانشگاه تربیت مدرس) را برای داوطلبان فراهم آورده که با وجود حجم کم، می تواند پاسخگوی سوالات این درس در آزمون دکتری باشد.

قیمت: ۳۰۰۰۰ تومان
لازم به ذکر است که موسسه فودایران کتاب بیوتکنولوژی صنعتی تالیف دکتر عباس شجاع الساداتی را منبع مناسبی برای این درس می داند و داوطلبانی که مایل باشند می توانند به جای جزوه ی موسسه فودایران، این کتاب را نیز بخوانند که کامل تر می باشد. اما ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد.

 • انتقال جرم و حرارت در صنایع غذایی

قیمت: ۳۰۰۰۰ تومان

 

 • کتاب ۱۰ سال کنکور دکتری علوم و صنایع غذایی

این کتاب اولین بار در سال ۱۳۹۵ و تحت عنوان “۱۰ سال کنکور دکتری علوم و صنایع غذایی” منتشر شد. آنچه باعث استقبال داوطلبان از این کتاب شد و باعث شده این کتاب همواره بهترین کتاب تست برای آزمون دکتری صنایع غذایی باشد، عبارتست از:

 • طبقه بندی بر اساس دروس در ۲۰ فصل شامل شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی، بیوتکنولوژی، اصول نگهداری مواد غذایی، تکنولوژی روغن، تکنولوژی کنسرو، تکنولوژی قند، تکنولوژی لبنیات، تکنولوژی غلات، تکنولوژی گوشت، اصول طراحی کارخانجات مواد غذایی، اصول مهندسی صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی تکمیلی، میکروبیولوژی مواد غذایی تکمیلی، اصول کنترل کیفی، تکنولوژی های نوین در صنایع غذایی، اصول مهندسی تکمیلی، خواص بیوفیزیک مواد غذایی، روش های نوین آزمایشگاهی و … .
 • پاسخ تشریحی به سوالات مشکل در هر درس. که در این کتاب ضمن پاسخگویی به اینگونه سوالات، منابعی که با استفاده از آن به سوال پاسخ داده شده نیز ذکر شده است.
 • پاسخگویی به سوالات در همان صفحه به صورت زیرنویس (روش ابداعی موسسه فودایران برای کتاب های تست) و در نتیجه تسهیل مطالعه کتاب
 • حذف سوالات تکراری. که این امر باعث شده تا حجم کتاب پایین بیاید. و وقت داوطلبان صرف پرداختن به سوالات تکراری نشود. البته دفترچه های آزمون ۳ سال اخیر بدون حذف سوالات در کتاب قرارداده شده تا دانشجویان دید جامعی نسبت به نوع و کیفیت سوالات مطروحه در آزمون داشته باشند و با سوالاتی که امکان تکرار بالاتری دارند آشنا باشند.

این کتاب در ۱۸۰ صفحه منتشر شده

قیمت کتاب: ۳۵۰۰۰ تومان

برای مشاهده صفحات اولیه هر جزوه می توانید روی تصویر آن کلیک کنید.

تلفن: ۰۲۱۴۴۴۱۷۱۳۰

برچسب ها :